Ayvalık Cunda’da nerede kalınır

Ayvalık’ta nerede konaklanır ? Cunda Adası‘nda hangi otelleri öneririm ? Bu bölgeyi Ayvalık ve Cunda civarındaki otelleri tek tek göstererek anlatacağım. Emin olun, şimdi anlatacağım bütün otelleri seveceksiniz.

Hepsinin tarzı ve konsepti tamamen birbirinden farklı. Umarım, benim mutlu olduğum gibi, siz de memnun kalırsınız. Size 2 bölgede otel önerilerinde bulunacağım.

Aşağıda önereceğim Ayvalık ve Cunda Otelleri’nin konumlarını, hemen aşağıdaki haritadan görebilirsiniz. Hem Cunda hemde Ayvalık’ın konumlarına göre, dilediğiniz oteli seçebilirsiniz. Bu arada Ayvalık Otelleri bağlantısına tıklayarak, bölgedeki efsane Butik Otelleri de incelemeyi unutmayın.

ayvalik_cunda_gezi
Ayvalık ve Cunda haritadaki konumları

İçerik Listesi
1. Ayvalık Bölgesi
1.1 Macaron Konağı
1.2 Murat Reis Ayvalık
2. Cunda Bölgesi
2.1 Ada Camp Hotel Beach

1. Ayvalık Bölgesi

Önce Ayvalık’dan başlayalım. Ayvalık, tam bir küçük Ege kasabası gibi geldi gözüme.

Daracık sokaklar, tarihi binalar ve bu tarihi binaların değerini bilen girişimci insanlar… İşte bunlardan birisi de Macaron Konağı.

Bu arada Ayvalık’ta araç ile gezerseniz, çok rahat olur. Etrafındaki güzel noktaları da keşfetmek için vaktiniz kalır. Araç konusunda önceden rezervasyon yaptırmak istiyorsanız, her zaman kullandığım şu siteyi inceleyebilirsiniz.

1.1 Macaron Konağı

Macaron Konağı, Ayvalık’ta konakladığım harika, muhteşem, sevimli mi sevimli bir butik oteldi. Her sabah kuş seslerinin bahçede çıkardıkları o melodileri dinleyip, bu güzel otelde güne merhaba diyordum.

ayvalik_cunda_konaklama
Ayvalık’da nerede kalınır diyenlere önerim Macaron Konağı : Kaldığım en hoş, en şirin butik otellerden

Ayvalık’ın o tarihi sokaklarında kaybolmadan önce bahçesinde köpekleri Kuki ile oynayıp, otelin sahipleri olan Serap Hanım ve Yavuz Bey ile -ki hayatımda gördüğüm en güleryüzlü otel işletmecileri- muhabbet etmek harikaydı.

O yüzden bu konuda hiç tereddütünüz olmasın derim. Macaron Konağı otele bir göz atmak isterseniz : Tıklayınız

Ayvalık ve Cunda’ya nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

1.2 Murat Reis Ayvalık

Tatil Dükkanı

“Denizcim. Para sorun değil. Sevgilimle ya da eşimle, şöyle 2 gün tatil yapalım. Biraz romantizm ve sakinlik yaşayalım. Denize de yakın olsun.” diye bana soranlar mutlaka olacaktır.

Şimdi anlatacağım otel ise tam sizlik olacak. Türkiye’de bir çok şehirde çok iyi otellerde kalmışımdır ama buranın yeri bende apayrı oldu. Çok beğendim.

ayvalik_otelleri
Murat Reis Ayvalık : Sahildeki kumlar özel olarak Mısır’dan getirtilmiş

Yemeklerine bayıldım. Ama baştan söyleyeyim, pahalı bir otel. Sonra bana “Ne oldu hostel hayatı? Hani Hindistan’da günde 2 dolara kalıyorduk Deniz?” diyerek sitem etmeyin.

Gerçeği söyleyeyim : Hani olur da ilerde kız arkadaş yapar, hadi biraz daha ilerisini söyleyeyim evlenirsem falan, parasına bakmam bu otele gelirdim. Çok beğendim. O derece yani. Size de tavsiye ederim. Oteli görmek için : Tıklayınız

Ayvalık’taki tüm otelleri inceleyip bütçenize göre önceden rezervasyon yaptırmak isterseniz, şu linke mutlaka göz atın. (Kredi kartı gerekmiyor)

2. Cunda Bölgesi

Cunda’da, yüzlerce tesis var aslında. Kimisi tam merkezde, kimi ise adanın batı kısmında yer alıyor.

cunda_gezi
Cunda’nın mis gibi ara sokakları

Ama ben size, bizzat gidip yerinde incelediğim tesisten bahsetmek istiyorum.

2.1 Ada Camp Hotel Beach

“Cunda Adası’nın sessiz ve sakin bir bölgesinde konaklayalım. Biraz huzura erelim Deniz.” diyenlerdenseniz, sizi bu otele alalım.

Karavanda mı çadırda mı yoksa bungalov tarzı odalarda mı konaklamak isterseniz ? Hatta bir odaları vardı ki, bölgede denize en yakın odaymış. Sizin için oda numarasını bile sordum, 15 numara!

cunda_otelleri_konaklama
Cunda Otel Önerim : Ada Camping

Eğer şöyle romantik bir tatil isterseniz ve rica ederseniz, belki de bu odada konaklama şansı elde edebilirsiniz. Hatta otelin kendine ait sahili ve restoranı bile var.

Bu arada otelde konaklamıyor bile olsanız, sahillerini kullanabilir, rahatça güneşlenip restoranlarında envai çeşit yemeği tadabilirsiniz.

Bunun için, giriş ücreti olarak 30 TL talep ediyorlar. Eğer kendi çadırımla geleceğim diyorsanız, kişi başı 35 TL vermek kaydı ile,işletmenin çadırlar için ayrılmış bölgesinde doğa ile kaynaşabilirsiniz. (Fiyatlar tarihe göre değişebilir)

Camp Oteli inceleyip rezervasyon yapmak isterseniz : Tıklayınız

Cunda Adası’ndaki tüm otelleri bütçenize göre incelemek isterseniz, şu linke mutlaka bakın. Erken rezervasyonlarda oldukça uyguna geliyor.

Aşağıdaki yazılarımı da mutlaka okuyun.
◾Ayvalık Gezi Rehberi
◾Cunda Adası Gezilecek Yerler
◾Ayvalık Gezilecek Yerler

Benim Ayvalık ve Cunda bölgeleri konusunda önerebileceğim konaklama önerileri bunlar. Ekonomik ve ucuz bir tatil arayanlardansanız, bölgede bulunan diğer pansiyon ve benzeri konaklama tesislerinde kalabilirsiniz. Bölgede bir çok otelde konaklamama rağmen, nedense bu 3 otel aklıma kazındı. Umarım Ayvalık ve Cunda seyahatinizden önce, yardımcı olur.

menü başlığı resimi
instagram logo resimiyoutube logo resimi

Deniz Pehlivan

Dünyanın güzelliklerini, gittiğim 80’den fazla ülkede yaşadığım deneyimlerle anlatmayı seviyorum. Sırtçantası ile çıktığım maceralarımı, elimden geldiğince ekonomik gezi rehberleri ortaya çıkartarak sizlere de anlatıyorum. Daha bir seyahatimden dönmeden, bir sonrakini planlıyorum. Araştırmak, seyahat etmek, dünyayı keşfetmek için doğduğumun farkındayım. En önemlisi bunun için yaşıyorum ve hayal ediyorum.

Cevapla

Yorumu Bu Kısma Yazınız*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.