Ayvalık gezilecek Yerler

 

Ayvalık gezilecek yerler açısından çok zengindir. Ayvalık’ın Tarihi Rum Evleri başta olmak üzere, Ayvalık Yat Limanı, Ayazma Kilisesi, Saatli Cami, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Çınarlı Cami ve Hamidiye Cami bu bölgede ki gezilecek en cazip alanlardır.

Çarşıda gezmenin en güzel ve pratik yolu yürümektir. Bölgede ki uzun sahil boyunca size göz banyosu yaptıracak deniz, adalar ve liman manzarası ile yürümek size keyif verecektir. Aynı zamanda araç park sıkıntısının en iyi çözümüdür.

Neredeyse Ayvalık’ın tümünde bulunan genellikle 1860 adet olan ve tescillenen Cumbalı Tarihi Ayvalık Evleri gezip görmeye değer kalitededir. Taş yapıların ve rum ustalarının elinden geçmiş bu yapılar size büyük keyif ve huzur verecektir.

Ayvalık Merkezi

Sarımsaklı Plajları

Sarımsaklı Plajlar

Kuzey Ege şeridi boyunca, bölgenin en iyi ve güzel plajını, tüm semtlerde, tüm beldelerde, tüm köylerde ve ilçelerde kime sorsanız verecekleri tek cevap Ayvalık Sarımsaklı Plajlarıdır. Bölgenin altın rengi ve incecik bir kuma sahip olan plajı hem uzun hem de geniş bir plajdır. Bu plaj boyunca uzanan Sarımsaklı otelleri her yıl binlerce turisti bu bölgede ağırlamaktadır. Sarımsaklı plajının kumu o kadar güzeldir ki, ne bir çamur gibi ayağa yapışır ne de çakıl gibi ayağa batar. Mavi bayraklı tertemiz bu denizde, deniz suyu sanki içinde pırlanta tanecikleri varmış gibi parıldar.