Ayvalık Tekne Turları

Ayvalık’a gelindiğinde yapılabilecek en ilgi çekici, eğlenceli ve keyifli aktivitelerden biri tekne turlarına katılmak. Ayvalık tekne turlarıyla çevredeki adaları gezerken verilen molalarda denize girebilir, yemekli ve eğlenceli teknelerde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. 

Ayvalık tekne turları sabah saat 10-11 gibi kent merkezindeki Ayvalık limanından hareket ediyor. Tur biletlerine de yine aynı yerden ulaşabilirsiniz. Tekneler limandan ayrıldıktan sonra sahil güzergahı üzerinden ilerliyor. Geri dönüş saati ise 18:30.

Gün içinde teknelerde sürekli etkinlikler oluyor. Birçok teknede ses sistemi, müzisyenler, animatörler mevcut ve müzik eşliğinde çeşitli yarışmalar, skeçler düzenliyorlar.

Tekneler gün boyunca birçok ada yanından geçiyor ve önemli noktalarda teknede bulunan rehberler bölge hakkında bilgi veriyor.

Günlük Ayvalık tekne turları en az 3 farklı noktada yüzme molası veriyorlar. Özellikle yerleşim yeri olmayan adaların çevresinde tekneden denize girmek, kumsaldan denize girmeye göre çok daha farklı ve haz verici bir deneyim. Yanınıza paletlerinizi ve gözlüğünüzü alırsanız, su altı güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Genellikle tekne turları için verilen ücrete her şey dahil oluyor. Öğle saatlerinde Ayvalık yöresine has Papalina Balığı, yanında Ayvalık otlarıyla hazırlanmış mükemmel salata, ve bol miktarda meyve çeşitleri ikram ediliyor.

Tekneler dönüş yolunda Cunda Limanı’na demirleyerek, 1 saatlik Cunda molası veriyorlar. Bu süre içinde sahilde sakızlı dondurma yiyebilir, hediyelik eşyalar satın alabilir, Taş Kahve’de dinlenebilirsiniz.