Ayvalık Ulaşım Rehberi

Ayvalık’a nasıl gidilir ? Cunda’ya nasıl ulaşılır ? Gerek Ayvalık’a ulaşmak, gerekse Cunda’da gezmek çok ama çok kolay. Aslında en ama en kolay husus bu olacaktır. Özellikle Ayvalık-Cunda arasında ister minibüs isterseniz yaz mevsiminde faaliyet gösteren tekneleri kullanabilirsiniz. Bu konuda hiç tereddütünüz olmasın. Ben şimdi, size tek tek bütün alternatifleri Ayvalık Ulaşım Rehberi adı altında anlatacağım.

Ayvalık’a Ulaşım Seçenekleri Neler ?

Ayvalık’a uçak ile ulaşım : 48 km uzaklıkta bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı kullanacağınız havalimanı olacak. Özellikle Borajet, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları, direk uçuş gerçekleştiriyorlar. Havalimanından şehir merkezine ise, ne yazık ki Havaş hizmet vermiyor.

Ama Pegasus ve Borajet’in Ayvalık’a ücretsiz servisleri var. Bilet almadan önce saatleri sorabilirsiniz. Yola çıkmadan önce, uçak bileti mevzunu halletmek isterseniz, Ucuza uçak bileti alma konusunda yazdığım yazıya bakabilirsiniz. Çok yardımcı olacağına eminim.

Ayvalık’a nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

ayvalik_cunda_gezi
Ayvalık Ulaşım Rehberi : Cunda Ulaşım Rehberi

Ayvalık’a otobüsle ulaşım : Ayvalık’ın doğusunda bulunan Ayvalık otogarını kullanarak Ayvalık’a otobüs ile gidebilirsiniz. Özellikle İzmir, Çanakkale gibi şehirlerden erişim çok kolay.

Ayvalık’a tren ile ulaşım : Ne yazık ki bölgede tren hatları yok.

Ayvalık’a araç ile ulaşım : İstanbul’dan 515 km, Balıkesir’den 125 km, Ankara’dan 670 km ve İzmir’den 150 km uzaklıktaki Ayvalık, ulaşım konusunda hiç zor erişilen bir yer değil. Benim size tavsiyem: Eğer Ayvalık’a yakın bölgede iseniz, şahsi aracınız ile ulaşmanız. Böylece, sadece Ayvalık ve Cunda’yı değil, harika Ege köylerini ve kasabalarını da aracınız ile gezebilirsiniz.

Konaklama konusunda otelz.com linklerini kullanınız. Kredi kartı gerekmeden otel rezervasyonu yapabiliyorsunuz.

ayvalik_gezi_seyahat_sokaklar
Ayvalık Tarihi Sokakları : Ayvalık ulaşım rehberi

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz; İDO’yu kullanarak Yenikapı-Bandırma veya Yenikapı-Bursa arabalı vapurunu kullanın derim. Böylece çok hızlı bir şekilde Balıkesir sınırlarına ulaşır, sonrasında ise Ayvalık’a gelebilirsiniz.

Eğer bizim gibi İstanbul’dan gelecekseniz, mutlaka Ayvalık’tan araba kiralayın ve kiraladığınız aracınız ile gezin. Açın pencereleri, alın rüzgarı ardınıza.

Ayvalık, Cunda, Bergama, Akçay, Asos, Dikili, Bademli ve onca köyü karış karış gezin. İnanın bu seyahatinizden çok ama çok memnun ayrılacaksınız.

ayvalik_gezi_cunda
Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi) : Cunda manzarası

Eğer “Nereden araç kiralamalıyım?” diye soracak olursanız : Benim bir çok kez kullandığım rentalcars.com sitesi sizin de adresiniz olsun. Hem güvenilir hem de diğer bir çok firmaya göre daha kalite, tavsiye edilir. Ayvalık’tan araç kiralamak için tıklayınız. Hatta araç nasıl kiralanır yazıma da göz atabilirsiniz.

Ayvalık ve Cunda hakkında yazdığım diğer yazılarıma da bir göz atın derim :
◾Ayvalık Cunda gezi rehberi

◾Cunda’da gezilecek yerler

◾Ayvalık’da gezilecek yerler

◾Ayvalık Cunda’da nerede kalınır ?

Ayvalık ulaşım rehberi konusunda benim analatacaklarım bu kadar. Ayvalık Cunda gezi rehberi yazımdan, dilediğiniz tüm bilgileri öğrenebilir, şimdiden Ayvalık tatili planları hayalleri kurmaya başlayabilirsiniz. Keyifli hayalleri.

menü başlığı resimi
instagram logo resimiyoutube logo resimi

Deniz Pehlivan

Dünyanın güzelliklerini, gittiğim 80’den fazla ülkede yaşadığım deneyimlerle anlatmayı seviyorum. Sırtçantası ile çıktığım maceralarımı, elimden geldiğince ekonomik gezi rehberleri ortaya çıkartarak sizlere de anlatıyorum. Daha bir seyahatimden dönmeden, bir sonrakini planlıyorum. Araştırmak, seyahat etmek, dünyayı keşfetmek için doğduğumun farkındayım. En önemlisi bunun için yaşıyorum ve hayal ediyorum.

Cevapla

Yorumu Bu Kısma Yazınız*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.