Cunda Adası – Ayvalık / Balıkesir

Ege Denizi kıyısında yer alan Ayvalık, Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Ayvalıkta bulunan Cunda Adası, masmavi denizi, altın kumsalı ve etrafında yer alan küçücük adaları ile huzurlu vakitler geçirmenizde sizlere eşlik edecek. Cunda, Ayvalıkta yer alan tek yerleşim yeridir.

Cunda Adası Hakkında

Adaya dolmuş motorlar ile ulaşabilirsiniz. Eşsiz doğası ve tarihi mimarisi ile Cunda Adası isteklerinize cevap verebilecek nitelikte. Adada tekne kiralayarak etrafta yer alan yirmi dört adayı da gezebilirsiniz. Cunda Adasında Arnavut kaldırımları eşliğinde yürüyüş yapabilir, aşıklar tepesinde sevdiklerinizle unutulmaz vakitler geçirebilirsiniz.

Cunda Adasının leziz lokma tatlısını yiyebilir, Adada yer alan restoranlardan her çeşit balık siparişi verebilirsiniz. Pateriça köylerinin tarihi dokusuyla geçmişe yolculuk yapabilir, tarihi yel değirmenlerinin ihtişamına kapılabilirsiniz. Sahilden Panayia Manastırına doğru deniz havası eşliğinde gezintiye çıkabilir, küçük gezi tekneleriyle ada etrafını turlayabilirsiniz.

Cunda Adasında Nerede Kalınır ?

Adada yer alan oteller büyük kapasiteli oteller olmayıp en fazla 40-50 odalı otellerdir. Cunda Adası Otelleri’nin bir kısmı deniz kıyısında muhteşem deniz manzarası eşliğinde konumlandırılmışken bazıları ise eşsiz tarihi dokuyla iç içedir. Cunda Butik Otelleri’ne ulaşım gerek kendi aracınızla gerekse dolmuş taksilerle yapılabilmektedir.

Cunda Adası Resimleri

Cunda Adası 05
Cunda Adası 06
Cunda Adası Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Cunda Adası (Alibey Adası) – Ayvalık / Balıkesir

Cunda Adası Haritaİster kendi aracınızla ister tarifeli otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Cunda Adasına Bandırma üzerinden gidiyorsanız; Susurluk-Bursa yol ayrımına vardığınızda Susurluk yönüne dönerek Susurluk-Balıkesir yolunu izlemeniz gerekmektedir.

Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit yolunu takip edip Edremit’e girmeden Burhaniye-Gömeç üzerinden Ayvalık’a ulaşabilirsiniz.

Ayvalık’a kendi seçtiğiniz ulaşım şekliyle vardıktan sonra Cunda Adası için 8 km yolunuz kalıyor. Yaklaşık 5 dakika sonra size eşlik eden doğal güzelliklerle birlikte Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden de geçerek varıyorsunuz yol ayrımına.

Önünüzdeki yol ayrımının her ikiside sizi cunda adasına bağlıyor, tercih sizin dolambaçlı yollardan ilerleyerek cunda adasında’ki yapılara göz atmak yada eski yol olarak adlandırılan yoldan ilerleyerek cunda adası’nın merkezine tepeden bir giriş yapmak.

Hangi yolu seçerseniz seçin kuşkusuzki eğleneceksiniz bu yolda, yanıbaşınızda deniz, etrafınızda binbir güzellik doyamayacaksınız bu yolculuğa! Konum için tıklayın.