Cunda Tatil

Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası, Kuzey Ege’de turizm dendiğinde akla ilk gelen yerler arasında ve ayrıcalıklı bir nokta. Cunda, taş sokakları, tarihi Rum evleri, Girit Mutfağı lezzetleri, seçkin butik otel ve pansiyonlarıyla kültürün, denizin ve doğanın iç içe geçtiği Ayvalık’ta bir tatil cenneti.

Cunda Yeme – İçme

Tarihi limanında yer alan kafe ve restoranlarda, Ege’nin binbir çeşit yemeğini, mezesini ve yabani otlarını tadabileceğiniz Cunda’da, özellikle deniz manzarası eşliğinde rakı-balık keyfi yapılması gereken ilk aktivitelerden.

Cunda Konaklama

Ayvalık Cunda‘da konaklama seçenekleri adanın tarihi dokusuyla uyumlu butik otel ve pansiyonlardan oluşuyor. Çoğu küçük otel olan bu tesislerde özellikle yaz dönemi öncesinde erken rezervasyon yaptırmak hem fiyat hem de konaklama açısından oldukça avantajlı.

Cunda Tarihi Yerler

Cunda Adası, kendine has lezzetleriyle beraber özgün tarihi yapıların da sıkça rastlandığı bir alan. Adanın dar sokaklarında ilerlerken çevrenizi saran eski Rum evleriyle birlikte adada pek çok tarihi kilise, manastır, Rum ve Osmanlı kültürlerini simgeleyen yapı bulunuyor.

Cunda Adası Eğlence

Sahildeki kulüp ve tavernalarda Türkçe ve Yunanca şarkılar eşliğinde sirtaki yapabileceğiniz Cunda, yemekleri, mezeleri, mimari yapıları kadar eğlence anlayışıyla da farklı ve keşfedilmesi gereken, eşsiz bir nokta.

Cunda Ulaşım

Deniz ve kara yolundan ulaşımın mümkün olduğu Cunda Adası’na, karayoluyla köprü üzerinden veya teknelerle yaklaşık 20 dakikada ulaşılabiliyor.

Cunda Su Sporları

Adada birçok su sporu ve etkinliği mevcut. Bunların başında; dalış, koy turları, balık avlama ve yelken geliyor. Özellikle şehir ortamından bunalanların zamanlarını keyifli bir şekilde değerlendirebileceği tekne ve dalış turları hem farklı hem huzur verici aktiviteler.