Cunda’da Bir Mola

Cunda’da keyifli bir molaya ne dersin ? Bence kulağa hoş gelen bir durum kesinlikle 🙂

Ege turumda, Adatepe’den Cunda’ya doğru giderken baya heyecanlandım. Hem çocukluğumun geçtiği bir bölgeye tekrar gelmenin mutluluğu hem de bakalım son 1 senede neler değişmiş bir göz atalım merakı. İki duygu birleşince heyecan daha da arttı tabi. Cunda’nın detayından başka yazılarda ayrıca bahsederim zaten. Ama nerede kaldım bundan konuşalım az. Sana ufak ufak Mola’yı anlatmaya başlıyorum hazır mısın ?

Mola Bildiğimiz Mola Değil

Valla aynı hataya bende düştüm. Ama bu mola başka molaymış meğer. Dinlenmek anlamında olan mola değil, latincede değirmen anlamındaki molaymış. Cunda’nın meşhur değirmen simgesinden esinlenerek isim verilmiş bu güzelliğe. 4 yıl önce açılmış Cunda’nın en taze işletmelerinden birisi. Bölge dokusuna uygun mimarisii ve doğa dostu malzeme kullanılarak inşaa edilen bu otel bir çok detayıyla farkını ortaya koyuyor. Cunda çarşısına 5 dakika yürüme mesafesinde olması da konum açısından tesisin en büyük avantajlarından birisi.

Kendi Beachi Var.

Öncelikle fotoğraf aldatmasın. Ortadaki havuz süs havuzu. Serinlemek amaçlı yapılmış. İspanya’da ki mimarilerden örnek alınmış biraz. Ama ne yalan söyleyeyim. Çok hoşuma gitti yakışmış gerçekten. Peki Cunda’ya geldim burada kalıyorum nerede denize gireceğim dersen, Mola bunu da düşünmüş. Cunda’nın en güzel koyu Patriça Koyu’nda çok güzel bir Mola Beach isimli bir özel alanları var. Bu beach’e dışarıdan misafir de gelebiliyor, otel misafirleri ise ücretsiz. Bu beach’e otelden servisler kalktığı gibi, kendi özel aracınızla da gidebilirsiniz. Maalesef hemen otel yanında değil 3 4 km uzaklıkta fakat koy gerçekten çok güzel. Deniz mis.

Bu arada, isterseniz otelden bisikletinizi kaparak bu haritadaki rotayı da gerçekleştirebilirsiniz.

Bahçede min. 1 Saat !

Benim size en büyük tavsiyem şu olur. Akşam çıkın Cunda’da turlayın, gezin tozun, ister rakınızı yapın, ister kahvenizi için. Ama otele uyumaya gelmeyin. Uyumadan önce en az 1 saat ayırın kendinize ve havuz başında sohbete oturun, içkinizi söyleyin. Ve sadece anın keyfini çıkarın. Ben bunu denedim ve inanılmaz keyif aldım. Gerçekten son dönemde kendimi en mutlu hissettiğim anlardan birisi bu bahçedeydi. Oteli oda olarak diye değil, tatil olarak düşünün lütfen..

Mola sizi bekler..